Futbalové Súťaže po Celom Svete

Svetový pohár je celosvetový futbalový turnaj organizovaný FIFA. Koná sa každé štyri roky a je najsledovanejším športovým podujatím. V súťaži sa zúčastňuje 32 národných tímov z celého sveta. Je to však na pokraji zmeny, Majstrovstvá sveta vo futbale sa budú konať v Katare v roku 2022 a v Rusku v roku 2018. Tu je pohľad na niektoré z najlepších futbalových súťaží, ktoré sa konajú po celom svete. Čítajte ďalej a dozviete sa o tých najzaujímavejších!

Open Cup je najstaršia futbalová súťaž na svete. Atlanta United je aktuálnym šampiónom, zatiaľ čo šampión Concacaf Champions League, New England Revolution, bude reprezentovať Seattle FC. Obhajca titulu, Atlanta United, získa šesťcifernú finančnú odmenu a bude mať vyleptané meno na Dewar Challenge Trophy. Turnaj sa hrá v ôsmich dvojzápasových zápasoch. Víťaz získa aj tú česť reprezentovať USA na majstrovstvách sveta.

Existuje niekoľko ďalších futbalových súťaží, ktoré sa konajú po celom svete. Svetový pohár žien je najväčší futbalový turnaj pre ženy na svete. Turnaj sa koná každé štyri roky a je veľmi očakávaný. V roku 2023 bude o titul majstrov sveta bojovať 32 ženských reprezentácií. Je to najväčší futbalový turnaj v celej ženskej hre. Majstrovstvá sveta žien sú najobľúbenejším podujatím v tomto športe a v roku 2023 sa budú hrať v Spojených štátoch.

Vo svete existuje mnoho ďalších veľkých futbalových súťaží. Majstrovstvá sveta sú najobľúbenejším turnajom mužov. UEFA Champions League je najobľúbenejší turnaj pre ženy. Tento turnaj sa koná každé štyri roky a je najobľúbenejší medzi ženami. Kým v mužských súťažiach sa hrá rovnocenne, svetový pohár žien je najprestížnejší. Víťazky Svetového pohára žien budú korunované v roku 2023.

Svetový pohár je najväčšia futbalová súťaž žien na svete. Koná sa každé štyri roky a je to veľmi očakávaná udalosť. Súťaž predstavuje 32 ženských národných tímov a koná sa v rôznych krajinách. Majstrovstvá sveta UEFA sú najpopulárnejším turnajom na svete a hrajú na ňom popredné tímy z celého sveta. Turnaje zahŕňajú olympijské hry, majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta klubov. Majstrovstvá sveta UEFA sú poprednou klubovou súťažou na svete a sledujú ju ľudia z celého sveta.

Svetový pohár je najvyššie hodnotená futbalová súťaž na svete. Svetový pohár žien je najobľúbenejším turnajom mužov. Majstrovstvá sveta sú najpopulárnejšou profesionálnou futbalovou ligou na svete. Jeho majstrovstvá sa konajú každé dva roky. Ak sa majstrovstvá sveta konajú v USA, majstrovstvá sveta sa konajú každé štyri roky v USA. Tím zo Spojených štátov amerických sa nazýva hostiteľský tím. Víťazom sa stane krajina, ktorá turnaj hostí.